Biuletyn Informacji Publicznej
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
w Olsztynie

Wyszukiwarka

Odnośniki

Treść strony

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie w związku ze zbliżającym się sezonem zimowym 2023/2024 podjęło następujące działania:

 1. Zapotrzebowanie Ciepłowni Kortowo na miał węglowy w sezonie 2023/2024 wynosi 55 000 Mg. Aktualny zapas opału na placu składowym oraz zakontraktowana ilość stanowi 87% pokrycia potrzeb na paliwo węglowe w trakcie okresu grzewczego. Na potrzeby pracy Instalacji Oczyszczania Spalin w Ciepłowni Kortowo zawarto umowy z dostawcami sorbentu i reagenta. W celu pokrycia potrzeb Ciepłowni Kortowo BIO zakontraktowano odpowiednią ilość zrębki drzewnej niezbednej do eksploatacji źródła. MPEC Sp.z o.o. w Olsztynie dokłada wszelkich starań w celu zagwarantowania ciagłości dostaw energii cieplnej w nadchodzącym sezonie grzewczym.
 2. W trakcie kampanii remontowej przeprowadzono niezbędne prace konserwacyjno-remontowe kotłów i infrastruktury pomocniczej w celu odtworzenia ich stanu technicznego i przygotowania do eksploatacji w sezonie grzewczym 2023/2024.
 3. W celu podniesienia sprawności wytwarzania źródła zmodernizowano w Ciepłowni Kortowo kocioł węglowy nr 4 w zakresie wymiany podgrzewacza  - ekonomizera. Dokonano montażu zaworów kulowych DN 300 w Kortowo BIO i rozbudowy sterowni operatorów kotłów. W ramach realizacji zadań remontowych wymieniono zewnętrzną część przenośnika odżużlania oraz przeprowadzono częściową wymianę ekranów części ciśnieniowych kotłów nr 4 i 5.
 4. Całodobowy nadzór nad pracą systemu ciepłowniczego pełni Dyspozytor ze specjalistyczną brygadą pogotowia ciepłowniczego (tel. 993), wyposażoną we wszystkie narzędzia niezbędne do usuwania awarii.
 5. Wydział Zaplecza Technicznego dysponuje sprzętem zmechanizowanym i pojazdami do wykorzystania w sytuacjach załamania pogody.
 6. Specjalistyczny sprzęt posiadany przez MPEC Sp. z o.o. w Olsztynie gotowy jest do użycia w ewentualnych działaniach ratowniczych w porozumieniu z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w zakresie Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
 7. Spółka przygotowana jest zarówno do odśnieżania posesji, jak i ewentualnego usuwania śniegu z dachów.

 

 

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Zarząd Spółki: Konrad Nowak Prezes Zarządu, Lidia Warnel Wiceprezes Zarządu ds. Ekonomicznych
  data wytworzenia: 2023-09-29
 • opublikował: Marcin Seniuk
  data publikacji: 2010-11-04 14:42
 • zmodyfikował: Agnieszka Kisiel
  ostatnia modyfikacja: 2023-09-29 11:21

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 13438
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2023-09-29 11:21:52